Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Deklaracja dostępności

Przedszkole Publiczne nr 26 "Kujawska Przystań" zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej pp26-wloclawek.rbip.mojregion.info.

  • Data publikacji strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej:
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • Alternatywa w postaci tekstu (nie wszystkie pliki graficzne posiadają alternatywny tekst).
  • Kontrast dla treści niebędących tekstem (nie wszystkie pliki graficzne posiadają kontrast).
  • Dokumenty mogą być zapisane w PDF lub w postaci skanów z uwagi na charakter informacji jaki jest niezbędny do opublikowania informacji.

Treści nieobjęte przepisami

Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 września 2018 r. nie są dostępne. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, które z nich potrzebujesz i jak powinniśmy je dostosować.

Nadmierne koszty

Zapewnienie dostępności elementów wymienionych powyżej oznacza bardzo wysokie koszty, które oceniliśmy jako nadmierne obciążenie opisane w ustawie o dostępności cyfrowej. Pracujemy nad stopniowym usuwaniem barier.

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną .

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić na następujące dane kontaktowe: Małgorzata Moszczyńska-Pętkowska — email: lub telefonicznie +48542362398 .

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszej jednostki:

  • Małgorzata Moszczyńska-Pętkowska
  • Adres: Radosna 3, 87-800 Włocławek,
  • E-mail: .

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl .

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna budynku Przedszkola Publicznego nr 26 we Włocławku znajdującego się przy ul. Radosnej 3:

  • Budynek zlokalizowany jest na osiedlu Zazamcze miasta Włocławek. Do wejścia prowadzą schody z podjazdem dla niepełnosprawnych. Wejście do budynku stanowią drzwi otwierane ręcznie.

Opis dostępności korytarzy i schodów:

  • Budynek ma jedną kondygnacje, parter oraz poziom -1, nie posiada dźwigu osobowego. Klatka schodowa jest oznakowana.
  • Z holu głównego można dostać się do wszystkich pomieszczeń. Na parterze znajdują się pomieszczenia biurowe i gabinet dyrektora. Ciągi korytarza na parterze są bez różnic poziomu. Na wszystkich piętrach budynku znajdują się  łazienki nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych, które są odpowiednio oznakowane.
  • W budynku Przedszkola Publicznego nr 26 nie ma platform ani pętli indukcyjnych.
  • Placówka nie dysponuje własnymi miejscami parkingowymi.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Brak dostępu do tłumacza języka migowego.

Przedszkole Publiczne Nr 26 we Włocławku zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do aplikacji https://kujawskaprzystan.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2021. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-02-27.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Wymagania, które nie zostały spełnione:

  • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych (filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej)
  • alternatywa w postaci tekstu (nie wszystkie pliki graficzne posiadają alternatywny tekst)
  • kontrast dla treści niebędących tekstem (nie wszystkie pliki graficzne posiadają kontrast)

Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-11-02.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
 

Skróty klawiaturowe:

  • na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki

Informacje zwrotne i dane kontaktowe:

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Małgorzata Moszczyńska-Pętkowska, adres e-mail: . Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 542362398. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu.

Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie późniejniż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej,aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Przedszkole Publiczne nr 26 „ Kujawska Przystań” znajduje się  w jednym dwukondygnacyjnym budynku  przy ulicy Radosnej 3, na osiedlu Zazamcze we Włocławku. Obiekt jest częściowo dostępny dla osób mających trudności w poruszaniu się.

  1. Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli

Do budynku prowadzi furtka, brama wjazdowa następnie, betonowy chodnik. Wejście jest ogólnodostępne w godzinach pracy przedszkola. Na zewnątrz, przed wejściem głównym do budynku usytuowany jest podjazd dla wózków inwalidzkich. Do wejścia głównego prowadzą 9 stopniowe schody, na których znajdują się nakładki antypoślizgowe w kolorze kontrastującym z powierzchnią schodów, które ułatwiają wejście i zejście oraz widoczność osobom słabowidzącym. Do budynku prowadzi  2 przeszklonych drzwi, których szerokość przystosowana jest dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przy drzwiach wejściowych umieszczony jest dzwonek umożliwiający kontakt z pracownikiem w razie potrzeby. Należy przejść przez przedsionek i drugie przeszklone drzwi aby wejść do holu budynku. Z holu wchodzi się przez kolejne przeszklone, szerokie drzwi do szatni dla dzieci.  Drugie wejście do budynku jest od strony placu zabaw. Tam także znajduje się 2 przeszklonych drzwi, przystosowanych szerokością dla osób  poruszających się na wózkach. Na klatkę schodową prowadzą 5 stopniowe schody nieprzystosowane dla osób na wózkach inwalidzkich.

  1. Opis dostępności korytarzy, schodów, wind

Na parterze budynku znajdują się z prawej strony od wejścia  pomieszczenia biurowe i gabinet dyrektora oraz toaleta nieprzystosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, z lewej szatnia oraz klasy przedszkolne. Ciągi korytarza na parterze są bez różnic poziomów. Wewnątrz  budynku nie ma windy dla osób z niepełnosprawnością, przy schodach prowadzących na piętro budynku zamontowane są barierki. Schody nie są przystosowane  dla osób poruszających się na wózkach. W budynku  wszystkie toalety nie są przystosowane  dla osób poruszających się na wózkach  inwalidzkich.

  1. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych

   W budynku nie ma pochylni ani platform. Brak pętli indukcyjnych, informacji dotykowej i głosowej. Nie ma oznaczeń w języku Brailla ani oznaczeń kontrastowych  lub w druku powiększonym dla osób niewidomych lub słabo widzących,  można skorzystać z tłumacza języka migowego.

  1. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych

   Placówka nie posiada miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

PDFPlan działania Przedszkola Publicznego nr 26 „Kujawska Przystań” na rzecz poprawy zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami na lata 2023 – 2026 (918,80KB)
 

Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej Znak projektu Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0, znak Fundusze Europejskie, znak barw Rzeczypospolitej Polskiej, znak Województwa Kujawsko-Pomorskiego, znak Unii Europejskiej

„Rozbudowa i modernizacja Systemu Regionalnego Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego” realizowana w ramach Projektu „Infostrada Kujaw i Pomorza 2.0", współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 i ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego